Навчаємось на підприємствах рідного краю

5 квітня 2012 року кафедра технології машинобудування і конструювання технічних систем провела виїзні заняття  на підприємствах області. В заняттях прийняли участь студенти групи ОХБ-6, викладачі і аспіранти кафедри. Метою занять було ознайомлення з технологією і обладнанням виробництва скла та фарфору. Також поїздка мала краєзнавчу мету у межах плану заходів по святкуванню 75-річчя утворення Житомирської області.

Першим місцем проведення занять був Мар’янівський склозавод, старіший склозавод України. Історія його починається з 1700 року, але є окремі свідоцтва, що він існував вже у 1660 році. 

      Заняття на Мар’янівскому склозаводі  провів технічний директор підприємства, випускник кафедри ТМіКТС Паламарчук В.П. Лекція проходила в умовах діючого виробництва, що дало наглядно ознайомитися з усім технологічним процесом виробництва склопосуду для медичних потреб і обладнанням, яке цей процес забезпечує.

 

 

 

Покажчик у центрі Мар’яновки показує шлях у будь-яку частину світу, але наш шлях йшов до Довбиша, де чекало знайомство з виробництвом фарфорового посуду. І знову знайомство з історією розвитку промисловості на Житомирщині.

Довбиський фарфоровий завод  розпочав свою діяльність у 1823 році. На сьогодні цей єдиний діючий завод по виробництву фарфору на території Житомирської області.

Студенти ознайомилися з процесом виготовлення фарфорового посуду від підготовки сировини до пакування готового посуду.

Довбиський завод готується до Євро-2012 і студенти були ознайомлені із зразками сувенірних виробів для гостей чемпіонату Європи.

А в музеї Довбиського фарфорового заводу можна було ознайомитися з історією країни, яка відображена на виробах заводу створених за багато десятиліть.

 

 

Ця поїздка дала її учасникам не тільки можливість поширити професійні знання, а і доторкнутися до історії рідного краю і його весняної природи.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *